Apple'i iTunes hakkab ajalehti müüma?


Apple'i iTunes hakkab ajalehti müüma?
---

Apple on väidetavalt pöördunud mitme ajalehe ja kirjastuse poole sooviga hankida sisu uue seadme tarbeks. Läbirääkimised ei puuduta ainult e-raamatuid ja ajakirjandust, vaid muuta üritatakse kogu kirjastamise ärimudelit.

Kaks allikat on kinnitanud, et möödunud juunis pöördus Apple ajalehe New York Timesi poole ja uuris, kas väljaanne on huvitatud enda müümisest "uue seadme" vahendusel, vahendab Gizmodo.

Kirjastusäriga seotud inimeste sõnul teevad USA kirjastused McGraw Hill ja Oberlin Press koostööd Apple'iga ja peatselt jõuavad nende raamatud iTunes'i veebipoodi.

New York Times'i arendusmeeskond on pikka aega näinud vaeva paberlehe digiversiooni arendamisega, mida saaks kasutada mitmel platvormil ilma klaviatuuri ja hiireta. Seni on seda tehtud Adobe Air'i platvormi baasil. Air'il on aga üks suur viga - selle abil raha kokku korjamine väga keeruline.

Apple uus platvorm ei tegele asjaosaliste sõnul ainult ajalehtede staatilise vahendamisega, vaid turule kavatsetakse tuua uus interaktiivset sisu pakkuv ajakirjandusvorm.

Uut seadet (Apple'i tahvelarvutit?) tutvustatakse 2010. aasta jaanuaris ja turule jõuab see aasta keskel.