Apple tõstab odavamate MacBookide hinda

 (48)
Apple tõstab odavamate MacBookide hinda
MacBook AirFoto: Mario Anzuoni, REUTERS

CNet vahendab, et Apple on oma kodulehelt koristanud 999 USA dollarit maksva MacBook Airi. Selle asemel on kõige odavam MacBook nüüd 1099 USA dollarit maksev.

See näitab, et tõenäoliselt tõstab Apple ka teistes piirkondades, sealhulgas ka Eestis ajapikku oma arvutite hinda. Samuti viitab CNet, et MacBookid on USA veebilehel nüüd saadaval alatest 13 tollisest ekraanist, 12 tollise ekraaniga raal on samuti minevik.

Eestis on võimalik nii mitmeski poes veel 13 tollise ekraaniga MacBook Airi mudeleid osta, kuid tegemist on vanemate mudelitega. Uuemate MacBookide hinnad on meil juba praegu üle 1000 euro, tulevikus saame ilmselt näha veelgi kõrgemat hinda.

See peegeldab hästi üldiselt nii Apple'i kui ka teiste suurtootjate maailma - nii arvutid kui ka nutiseadmed on muutumas üha kallimaks, müüginumbrid on samal ajal aga olnud juba pikalt kukkumas. Näiteks on viimase kolme-nelja aasta jooksul märkimisväärselt kallimaks läinud nii Huawei, Samsungi kui ka Apple'i lipulaevtelefonid.

Tulles tagasi arvutite juurde, siis on nüüd kallimate MacBookide puhul jätkuvalt õhus probleemid, mis juba pikemat aega parandamist nõuavad, näiteks liblikklaviatuuridega seonduv. Apple on küll kaalumas järgmise aasta mudeliga probleemi kõrvaldamist, kuid hinnatõus ootab tarbijaid juba praegu.

Küsisime kommentaari ka Baltikumi volitatud Apple'i edasimüüjalt AVAD Balticult. Lisame kommentaari esimesel võimalusel.