Apple kinnitas: Meltdown ja Spectre mõjutavad ka meie seadmeid

 (7)
Apple kinnitas: Meltdown ja Spectre mõjutavad ka meie seadmeid
Reuters

Macid ja iOSi operatsioonisüsteemiga seadmete jaoks on juba kaitsvad tarkvarauuendused olemas. Neid saab alla laadida nii iPhone`idele, iPadidele, Maci arvutitele kui ka Apple TV-le; veel enam turvalahendusi on tulekul, kirjutab Guardian.

Arvestades, et Meltdown ja Spectre mõjutavad praktiliselt kõiki tänapäevaseid seadmeid, mil Inteli, AMD või ARMi protsessor sees on, ei ole ka Apple erand: Macides on Inteli protsessorid, ARM-i põhiseid disaine kasutatakse telefonides, tahvlites, telerites ja nutikellades.

"Kõik Maci süsteemid ja iOSi kasutavad seadmed on mõjutatud, kuid veel pole teada ühtki juhtumit, mille puhul oleks mõne kasutaja seadet kuritarvitatud," teatas Apple, andes ühtlasi kasutajatele nõu laadida tarkvara alla ainult usaldusväärsetest allikatest. Veel öeldi, et iOS 11.2 (tuli välja 13. detsembril), macOS 10.13.2 (tuli välja 6. detsembril) ja tvOS 11.2 (tuli välja 4. detsembril) on kõik Meltdowni eest kaitstud ja WatchOS ei vaja uuendamist.

Apple lisas ka, et kaitsevahendid Spectre`i vastu oma Safari brauseri jaoks nii iOSi kui macOSi süsteemides on väljaarendamisel ja antakse välja lähipäevil.