Androidi pealetung – Google arendab nutikella, mängukonsooli ja sülearvutit

 (12)
Androidi pealetung – Google arendab nutikella, mängukonsooli ja sülearvutit
Foto: REUTERS

2005. aastal, mil Google omandas Android Inc.-i nimelise firma, oli Androidi näol tegu telefonide jaoks mõeldud operatsioonisüsteemiga.

Androidi algusaastatel kasutatigi seda vaid nutitelefonides, kuid mõned aastad hiljem muutus see, kirjutab Kahvel.ee.

Praeguseks leiab Androidi tahvelarvutites, nutikellades, mängukonsoolides ja isegi külmkappides. Viimastel kuudel on suurt kajastust leidnud Ouya ning GameSticki nimelised Androidi mängukonsoolid.

The Wall Street Journali väitel on Google'il parasjagu arenduses oma mängukonsool, nutikell ning meediakeskus Nexus Q järgmine versioon. See selleks, et pakkuda kasutajatele paremat Androidi kasutajakogemust ning et saada Androidi populaarsusest tulu.

Mängukonsooli arenduse üheks põhjuseks on ka Google'i uskumus, et Apple kavatseb laiendada järgmise põlvkonna Apple TV funktsionaalsust, lisades sinna App Store'i koos mängudega.

Google'il on parasjagu arenduses Androidi järgmine versioon koodnimega Key Lime Pie, mis on suuresti mõeldud soodsamatele (ehk mitte nii heade näitajatega) nutitelefonidele.

Pärast Motorola ostmist möödunud aastal on teada, et Google kavatseb peagi tuua turule oma brändiga erinevaid telefone.

Lisaks juba mainitud toodetele teeb Google parasjagu koostööd HPga uue sülearvuti tootmisel. Sarnaselt teiste toodetega oleks sellegi seadme operatsioonisüsteemiks Android.

The Wall Street Journali allikate väitel soovib Google tuua ühe neist toodetest turule hiljemalt selle aasta sügiseks.