Sest mida rohkem me erinevat informatsiooni kätte saame, seda rohkem meil kulub aega selle lahtimõtestamise ning organiseerimise peale – enda peas või erinevatel andmekandjatel, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Kümme aastat tagasi, mil internet oli vähem levinud, piisas kodu- või tööarvutis ühest lihtsast tekstifailist märkmete jaoks (kui sedagi).

Kakskümmend aastat tagasi, kui infot veel vähem liikus, piisas ainult ühest märkmikust kahe aasta peale.

Tänasel päeval tuleb jooksvat informatsiooni niivõrd palju peale ning kui töö ja hobid tähendavad sellega mingilgi määral kursis olemist. Lisades igapäevased toimetused sinnajuurde, tekib vajadus ka korraliku märkmete tegemise vahendi järele.

Siinkohal ei hakka kohe kindlalt väitlema teemal "Paber ja pliiats toimivad siiani väga hästi". Kuna nutitelefon taskus või tahvelarvuti koguaeg kotis, siis võib piirata vabalt kaasas kantavat varandust ning ühildada erinevad võimalused ühele platvormile.

Pikema tutvustuseta, vaatame väidetavalt kõike paindlikumat märkmete tegemise rakendusplatvormi – Evernote.

Võimalused

Esiteks ei ole Evernote kindla platvormi põhine. Sellel on toetused enamusele modernsetest mobiilsetele seadmetele loodud operatsioonisüsteemidest, lisaks ka OS X ning Windows või otse läbi veebilehitseja kasutamise võimalus.

Tänu sellele saab sama platvormi kasutada tööarvutis, koduarvutis, telefonis ning ka sõbra arvutis läbi veebilehitseja.

Teiseks, kogu info sünkroniseeritakse erinevate seadmete vahel automaatselt, andes võimaluse tegeleda sellega, mis on oluline.

Tulles nüüd Androidirakenduse juurde: Evernote töötab moodulitena ning sama loogika on ka Androidisüsteemile suunatud teenusega.

S.t, on olemas baasrakendus Evernote ning selle laiendused nagu näiteks Evernote Food gurmaanidele, Skitch kiirete lisamärkmete tegemiseks piltidele või dokumentidele, Evernote Hello juhtudeks, kui kohtud päevas paljude erinevate uute inimestega ning soovid hiljem näo ja nime kokku viia.

Nagu Androidirakendusele, on ka teistele platvormidele suunatud süsteemidel laiendused nii arendaja enda poolt kui ka teistelt programmeerijatelt. Osad integreeritakse otse põhirakendusse, osad on eraldiseisvad programmid.

Evernote Androidile on lihtsa ning kergelt õpitava kasutajaliidesega.

Programmi avades kuvatakse kõik esmatähtis – võimalus luua uus märge, salvestada pilt või dikteerida info helifaili, lisada manus märkmetele.

Samamoodi toetab Evernote teksti digitaliseerimist – natuke aeglane (pilves toimiv) teenus, kuid teinekord väga kasulik.


Koostöö teiste programmidega muudab mõnikord elu ääretult lihtsaks. Näiteks integratsioon Google kalendrirakendusega. Uue märkme tegemisel kontrollitakse kalendrisisendit käesoleval ajahetkel ning viimase eksisteerimisel talletatakse vastav info ka märkme juurde.

Sellisel juhul näiteks koosoleku(te) märkmeid vaadates on lihtne tuvastada, mis märge mille kohta tehtud.

Evernote lubab kasutajal kergelt organiseerida märkeid, lisada neile sildikesi jm. Selle tagajärjel saab filtreerida ning otsida kiirelt vajaliku informatsiooni.

Samas jagamise funktsioon – jagada märkmevihikut teise Evernote'i kasutajaga või kogu info meili saata.

Loomulikult on platvormil müriaad muid laiendusi – veebilehitseja jaoks mõeldud Web Clipper annab võimaluse kiirelt salvestada lahtiolev leht märkmena. Miks ka mitte otse salvestada veebiaadress märkmeks ja palju muud taolist.

Osa neist on mõeldud veebilehitseja laiendiks, osad eraldi programmid Windows või OS X operatsioonisüsteemile.

Kelle jaoks?

Evernote'i kohta võib leida erinevaid, võrdlemisi vastakaid arvamusi.

Mõned ütlevad, et see on liigkeeruline ning laiade võimalustega, eelistavad kasutada pigem Google Keepi või siis Androidiseadmega kaasa tulnud märkmeprogrammi.

Teised, kel päeva jooksul vaja suurte infomahtudega tööd teha ning hiljem teatud asju tagantjärgi ka üles leida, leiavad Evernote'i näol võrdlemisi asendamatu programmi.

Seda enam, kui tööpäeva lõpuks on raskusi enda nime meelde tuletamisega, kuna informatsiooni kogus on liiga suur, siis Evernote on jooksvalt kõik vajaliku talletanud Sinu käsu peale.

Lisaks sellele on märkmed organiseeritud ning lihtsalt leitavad, mitte laiali erinevate rakenduste vahel.

Kokkuvõte

Iga rakenduse ning platvormi kasumlikkus tuleb just siis hästi välja, kui see sinu jaoks sobib. Ei ole Evernote selles osas ka erand.

Paljude jaoks on liiga palju lisavõimalusi ning funktsioone paari märkme talletamiseks. Samas, kui märkeid on palju, siis see platvorm pakub head ning kiiret töövoolu ning erinevate rakenduste vahelist integratsiooni. Seda ka Androidiseadmes.

Teisisõnu, tarkvaraarendajad on võtnud arvesse kasutajate vajadusi ning loonud selle baasil teenuse, mitte ei leiutanud ise uuesti jalgratast enda visioonide järgi.