Amazon hakkas filmistuudioks ja plaanib ainult hitte

 (1)
Amazon hakkas filmistuudioks ja plaanib ainult hitte
Foto: AFP

Kui sul on oma videoteenus, mis arvutite ja nutiseadmete ekraanidele filme ja telesarju striimib, siis on järgmine loogiline samm hakata neid ka ise tegema, eks?

Sellisele järeldusele on jõudnud kõik suured videoteenuse osutajad ning sellisele jõudis ka Amazon, mille vastav toode kannab nime Amazon Instant Video.

See teenus tegutseb ametlikult ainult viies riigis (USA, Ühendkuningriik, Jaapan, Austria, Saksamaa), aga Amazon näeb tulevikku nii roosilisena, et astub nüüd ametlikult filmitootjate hulka.

Amazon Studios toodab esialgse plaani kohaselt "tosin algupärast, prestiižikat filmi" aastas, mis jõuavad esmalt kinolevisse ja 30-60 päeva pärast seda ka Instant Video valikusse.

Iga filmitootja tahab turvalist äri teha, sest eelarved on ju nii kõrged, nii ka Amazon. Neil on päris hea plaan: toota järgesid tavapubliku hulgas hinnatud ja armastatud filmidele, mida ka Amazoni videoteenuse kasutajad on hästi vastu võtnud.

Kunagi võis igale järjele oodata 60-70 protsenti eelneva filmi kassaedust, aga ameeriklased on suurprojektidele järgede treimises nii osavad, et juba mitmeid aastaid kehtib pigem reegel: iga järg toob rohkem sisse, kvaliteedist olenemata.

Nüüd jääb vaid üle oodata, mida Amazon Studios siis täpselt kinodesse paiskab.

Foto: AP
Seotud lood:

Mis puudutab telesarju, siis põneva uudisena saabus jaanuari keskel teade, et Amazon tellis Instant Video tarbeks teleseriaali endiselt väga aktiivselt vanameister Woody Allenilt, kes polegi sellist asja varem teinud.

Sari on pooletunnise komöödia formaadis ja Allen on esimesel hooajal kõigi jagude stsenarist-režissöör, nagu talle ikka töötada meeldib.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.