AKI: drooniga filmides kasutage madalamat resolutsiooni

 (27)
Threod droonid ehk mehitamata õhukid
Threod droon, mis võib kanda kaamerat. Foto: Tanel Meos

Drooniga avalikus kohas inimesi filmides võib toimuda isikuandmete töötlemine, mille vältimiseks soovitab andmekaitse inspektsioon (AKI) filmide madalama resolutsiooniga.

„Inspektsiooni soovitus on, et kui kaamera vaatevälja jääb ulatuslik paljukäidav ala, peaksid kaamera resolutsioon ja seade olema sellised, et vaatevälja jäävad inimesed ei oleks filmil tuvastatavad,” ütles AKI vaneminspektor Raavo Palu.

Isikuandmete kaitse seadus kohustab avalikus kohas avalikustamise eesmärgil toimuvast pildistamisest või filmimisest inimesi teavitama.

Kui tavakaameratega pildistamist ja filmimist on kaamera vaatevälja jäävatel inimestel kerge märgata, siis õhus liikuvate kaamerate märkamine on keeruline, samuti võib vaatevälja jääda suur ala. See raskendab filmijal teavitamiskohustuse täitmist ja filmitavatel on keeruline soovi korral eemalduda kaamera vaateväljast.

Seoses viimasel ajal populaarsust kogunud ja tulevikus nähtavasti aina sageneva droonide lennutamisega pidas AKI vajalikuks täiendada oma 2013. aastal koostatud kaamerate kasutamise juhendit mehitamata õhusõidukite ehk nn droonikaamerate peatükiga.

Juhendi muudetud tekst on leitav inspektsiooni veebilehel.