Ahvid pannakse iPadi abil Skype'i kaudu suhtlema

 (13)
Ahvid pannakse iPadi abil Skype'i kaudu suhtlema
OrangutanAP/Scanpix

Milwaukee loomaaia orangutanid on iPadi juba pool aastat kasutanud mängimiseks ja videote vaatamiseks. Nüüd on nende hooldajatel plaanis minna veelgi kaugemale ning õpetada loomadele, kuidas käib videosuhtlus. See võimaldaks loomadel Skype'i või FaceTime'i vahendusel suhelda ka teiste loomaaedade ahvidega.

Orangutanid on väga intelligentsed ja kannatlikud inimahvid ning sarnaselt inimesele on nad uuriva iseloomuga, mistõttu ei ole ka ime nende vastupandamatu huvi iPadi vastu. Siiani on olnud nende lemmiktegevuseks iPadiga mängimine ja videote vaatamine. Ühele 31-aastasele orangutanile meeldib näiteks vaadata loodusfilme.

"Orangutanidele meeldis vaadata neist endist tehtud videoid, mis viitab nende edevusele. Samas tunnevad nad huvi ka loomaaia teises otsas asuvatest liigikaaslastest tehtud videote vastu," selgitas Richard Zimmerman heategevusorganisatsioonist Orangutan Outreach. Sellest sündiski mõte võimaldada orangutanidele kaamerate ja WiFi abil omavahelist videovestlust, kuhu oleks lõpuks kaasatud ka liigikaaslased teistest loomaaedadest.

Loe edasi Novaatorist!