Adobe Photoshop Elements 11 muudab fotode töötlemise lihtsamaks

 (7)
Adobe Photoshop Elements 11 muudab fotode töötlemise lihtsamaks
Foto: Adobe

Okei, tegelikult on Adobe'i fototöötlustarkvara muidugi populaarne üle terve maailma - nii vanade kui ka noorte, nii algajate kui ka proffide seas.

Erand pole ka Adobe Photoshop Elements, mis on pilditöötluse osas põhimõtteliselt turuliidri Adobe Photoshopi pügatud variant – juurde lisatud fotohaldussüsteem, vahendab Photopointi ajaveeb.

Mis siis teeb vastse Elements 11 eriliseks? Ütleme kohe alguses, et mingeid suuri ja sisulisi tehnilisi muudatusi uus versioon endas ei peida. Pigem evolutsioon kui revolutsioon.

Esimese asjana torkabki AE11 juures silma mugavamaks muudetud kasutajaliides. Mugavamaks tähendab seda, et eelmise versiooni ebamugav kirbukiri on muutunud suuremaks ja ebamugav tume taust on asendunud heledaga. Silmasõbralikkus on silmaga näha. Seda enam, et Adobe'i enda sõnul on vähemalt pool Elementsi kasutajatest 50-aastased või vanemad. Soliidne tarkvara soliidsetele kasutajatele.

Järgmine tähsaim uuendus on võimalus valida pilditöötluseks erinevaid tasemeid vastavalt olukorrale või kasutaja tasemele. Valida on režiimide Quick, Guided ja Expert vahel.

Quick seab pildiparenduse paika automaagiliselt (pmst ühe nupuklõpsuga), Guided aga juhendab kasutajat erinevate filtrite jms kasutamisel. Expert on aga, nagu nimi ütleb, mõeldud edasijõudnud fotosõbrale.

Seotud lood:

Kõige uuenduslikumaks ja kiiduväärsemaks tulekski ehk pidada Guidedit ehk siis juhendatud režiimi, mis aitab algajat läbi tegutsemise oma oskuseid täiendada.

Ilmselt just neilesamadele algajatele mõeldes on Photoshop Elementsile lisatud ka poppe ja vähempoppe filtreid (Tilt Shift, Comics jms), et algajate loovusesädet paremini lõkkele puhuda.

Aga et loovus pole midagi ilma kontrollita, siis on Elementsid varustatud intuitiivse ja mugava vahendiga fotokogu korrastamiseks. See tähendab, et sellise võimalusega on mõistagi olnud varustatud kõik Elementsi väljalasked.

Uue, Elements 11 organiseerimisvõimalused on aga täienenud. Lisandunud on näiteks näokontroll, mis lubab pilte liigitada neil olevate inimeste järgi. Mugav, kas pole!? Mõistagi ei pääse Adobe mööda ka geotaggingust, mille abil saab pilte liigitada pildistamispaikade järgi. Kolmas võimalus on Smart Events, s.t fotosid liigitatakse sündmuste järgi ehk siis ajatempli abil.

Maksma peaks Adobe Photoshop Elements 11 kuskil 80 euro ringis. Ostes Adobe Photoshop Elementsi koos videotöötlustarkvaraga Adobe Premiere Elements 11, on hind ilmselt soodsamgi veel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.