3D-kodukino revolutsiooni ähvardab varane surm!

 (39)
3D-kodukino revolutsiooni ähvardab varane surm!
Foto: Twentieth Century Fox---

3D-kodukino pealetung võib alata - või kas ikka võib? 3D Blu-ray "Avatar" laseb end vabamüüki oodata vähemalt 2012. aasta veebruarini, ja seis pole roosiline ka muul rindel.

Netis leviv info selgitab, et Panasonic omandas 3D Blu-ray "Avatari" müügi ainuõiguse 2012. aasta veebruarini.

See tähendab, et 3D-kino senise säravaima pärli soetamiseks peab rahakoti puuga selga võtma ja ka Panasonicu 3D-valmidusega Viera teleri ostma. Seda pole mõistagi mõtet otsida igast poest, küll aga netist.

Pole siis ime, et mõned tegid mainitud ostu ära ja müüvad nüüd 3D Blu-ray "Avatari" eBays edasi isegi 225 inglise naelsterlingi eest (hetkekursiga 4200 krooni).

See pole ainus sarnane diil, mida huvilisele peale sunnitakse.

Kalli tehnika ostmist eeldatakse ka neilt, kes soovivad omandada 3D linalugusid "Monsters vs Aliens" (Samsung), "Ice Age 3" ja "Coraline" (Panasonic), "Bolt" ja "Alice in Wonderland" (Sony). Õnneks peaks kaks viimast jõuludeks siiski iseseisvalt müügile jõudma.

See kuulutab murettekitava trendi sündi. Nimelt 3D-meelelahutuse tootjad ei püüagi kõvasti kraami turule tuua, et inimestel oleks põhjust vastav tehnika koju tarida. Selle asemel sunnitakse neid kindlale tehnikale või edasimüüjale truudust vanduma, ja valik on endiselt nigel ja ühekülgne.

Ka pole kerge mõista, mis täpselt juba saadaval on, selleks tuleb netis ise tuhnida, näiteks Amazon.de vahendusel.

Kas sellist 3D-kodukino revolutsiooni me tahtsimegi?