3D-kino allakäik: isegi suurimaid poolehoidjaid IMAX on selle vastu huvi kaotamas

 (23)
3D-kino allakäik: isegi suurimaid poolehoidjaid IMAX on selle vastu huvi kaotamas
Kaader filmist "Blade Runner 2049" (Foto: Warner, Scott Free jt tootjad)

3D-filmid pole kunagi röögatult populaarsed olnud, kuid filmitootjad ja kinoomanikud on seda ruumilist pilti siiski eri põhjustel aastaid visalt toetanud.

Tänavu on väsimise märgid aga juba selgelt näha. Ükski suur teleritootja pole uusi 3D-mudeleid väljastanud ja paljud filmitegijad eelistavad 3D-s tootmisele ruumilisuse hiljem lisada (kui üldse). Isegi IMAX, ruumilise kino suurimaid seniseid poolehoidjaid, ei viitsi sellele enam väga panustada.

IMAX toob näiteks Christopher Nolani värske sõjadraama "Dunkirk": veerand selle piletimüügist on kogunenud IMAXi-seanssidelt, kuigi teos pole 3D-s. Ilmselgelt pole ruumiline pilt IMAXi-elamuse tähtsamaid komponente.

IMAX plaanib ka (lähi)tulevikus vähem 3D-le keskenduda, näiteks tänavusi oodatumaid ulmefilme "Blade Runner 2049" tuleb näitamisele "kahemõõtmelisena".

See ei tähenda, et IMAX-kino uuele tasemele viimiseks enam midagi uut ei katsetata. Firma avas näiteks aasta alguses Los Angelesis ja Londonis virtuaalreaalsuse-keskused, kus saab meelalahutust nautida spetsiaalsetes kabiinides ja VR-peakomplektiga.