2+2 NÕUE STENBOCKIS | Valitsuse koroonaaja istungid toimuvad teistmoodi

 (5)
2+2 NÕUE STENBOCKIS | Valitsuse koroonaaja istungid toimuvad teistmoodi
Raigo Pajula/Riigikantselei

Valitsuse istungid ja kabinetinõupidamised on seoses COVID-19 levikuga korraldatud ümber nii, et valitsuse istungisaalis viibiks füüsiliselt nii vähe inimesi kui võimalik ja et ministritel oleksid vahed vahel.

„Selleks, et ministrite töökohtade vahel suurendada vahemaad, istusid õiguskantsler, riigikontrolör ja riigisekretär ümber istungisaali täiendavate laudade taha,“ kirjeldas riigikantselei pressitöötaja valitsuse üht viimast istungit, millest võttis kas vahetult või videosilla vahendusel osa kokku 24 inimest.

Täiendavatel töökohtadel varem töötanud riigikantselei ametnikud pidid aga viimasel istungil istungitesaalist lahkuma ja jälgima istungit või kabinetinõupidamist videosilla teel teisest nõupidamise ruumist. Pole teada, kas ministrite vahele tekkis pärast neid ümberkorraldusi vähemalt kahemeetrine vahe.

Riigikantselei andis ühtlasi teada, et soovi korral saavad ministrid ja ettekandjad nõupidamisest osa võtta videoühendusega.

Eelmisel nädalal toimus üks istungitest täies mahus videokonverentsi teel - protokollis oli sel puhul toimumise kohaks märgitud „telefoni teel.“ Riigikantseleist teeb sellistel juhtudel istungisaalis tööd neli inimest: istungiosakonna, peaministri büroo ja valitsuse kommunikatsioonibüroo ning IT toe töötaja.

Tundub, et videoistungite puhul ei kasuta valitsus ministritega otseühenduses olemiseks Zoomi, Skype või Messengeri, kuna riigikantselei räägib videoistungite puhul videokonverentsi lahendusest, mille tehnilist kirjeldust „turvalisuse kaalutlustel“ ei saa avalikustada. Küll aga peab see lahendus olema midagi sellist, mis on ministritel kogu aeg taskust võtta, et vajadusel kus iganes maailma otsas istungitest osa saada.

Ühendkuningriigi valitsus on peaminister Boris Johnsoni haigestumise tõttu kasutamas liigagi julgelt ja avalikult Zoomi, teatab BBC.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!