12 kõige lahedamat isiklikku allveelaeva, millega vee alla seiklema minna

 (6)
Necker Nymph. https://www.villaguru.com
Necker Nymph.https://www.villaguru.com

Juba 16. ja 17. sajandil tehti katsetusi vee all liikuvate alustega, kuigi esimeseks praktiliseks allveelaevaks peetakse siiski Robert Fultoni 1800. aastal Napoleoni tellimisel valminud Nautilust. Sellest alates on allveelaevad läbi teinud pika arengu, tänapäeval on aga allveelaevad kättesaadavad ka tavalistele kodanikele. Siin mõningane valik sellistest personaalsetest allveelaevadest:

Valik võetud väljaandest MarineInsight

1. Necker Nymph: Richard Bransoni isiklik allveelaev sõidab kiirusega kuni kuus sõlme (11,1 km/h), sukeldub kümne meetri sügavusele ja mahutab kolme inimest.

2. Spy Master: vabamüügis olev allveeskuuter, mis maksab kuni 15 700 eurot, sukeldub kuni 12 m sügavusele ja liigub kiirusega kaks sõlme. Sõidab sellega küll vaid üks inimene.

Seotud lood:

3. U-Boat Submarines: kuigi nimi meenutab pigem sõjaajalugu, on tegemist kaasaegsete personaalsete allveelaevadega, mis suudavad sukelduda isegi sada meetrit.

4. SportSub Collection: terve rida individuaalselt kohandatud allveesõidukeid, hinnaklassis 30 000 kuni viis miljonit dollarit.

5. Phoenix 1000: väidetavalt suurim ja luksuslikum eraallveelaev maailmas. Mahutab kolmeliikmelist meeskonda ja kümmet külalistetuba, laeva maksumusega 78 miljonit dollarit.

Phoenix 1000.https://www.richandloaded.com

6. EGO Compact: veel üks perekond individuaalselt ehitatud allveelaevu, võimaldades mereelu imetleda ilma haitoiduks saamata.

7. Killer Whale Submersible: see alus on juba ise mõeldud teisi mereelukaid hirmutama, kuna kuju on laenatud mõrtsukvaalalt.

https://www.hammacher.com

8. Triton Personal Submarines: nendega on võimalik sukelduda vähemalt 1000, võibolla isegi 10 000 meetrit.

9. VAS Submarine: kallemaid eraallveelaevu, mis täna saadaval, hinnaklass keskmiselt kaks miljonit eurot.

Nautilus VAS.https://www.superyachts.com

10. Scubster: "taskuallveelaev", enamikus mõeldud abistamiseks mere-ekspeditsioonidel, erakordselt kiire ja manööverdusvõimeline.

11. Seabreacher X: see tipptasemel veealune multimeediakeskus on saanud samuti kuju veealustelt suurelukatelt.

12. DeepFlight Super Falcon: Kiirusega kuus sõlme võimaldab see alus ligi pääseda ka raskemini ligupääsetavatesse kohtadesse vee all.

Võrdluseks veel teine edetabel, hinnaklassi arvestades: