10 programmi, mille pärast Androidi rootida

 (24)
10 programmi, mille pärast Androidi <em>root</em>ida
Foto: ekraanitõmmis rakendusest

Ühes eelnevas artiklis sai räägitud rootimisest kui protsessist. Tänane artikkel ei ole niivõrd tehniline, vaid keskendun hoopis programmidele. Sellistele, mis vajavad oma suurepärade funktsioonide täitmiseks root-kasutaja õigusi.

Artikkel ilmus algupäraselt Photopointi ajaveebis.

1. Titanium Backup

Erinevaid programme, mis suudaksid telefoni andmetest tagavarakoopiaid teha, on liikumas palju. Titanium Backup teeb aga palju rohkem: kasutaja saab kõikidest programmidest ning nende andmetest teha tagavarakoopiaid.

Kui sa peaksid lausa kogu kasutaja-partitsiooni tühjaks tegema, siis selle programmiga saab hiljem tagavarakoopiast taastada kõik programmid ning seaded.

Lisaks saab rakendusega eemaldada teisi programme – ka neid tüütuid ruumi võtvaid aplikatsioone, mis tootja seadmega kaasa pani.

2. FasterGPS

FasterGPS on üks pisike programm, mis lubab kasutajal valida NTP (Network Time Protocol) serverit. Selle tulemil toimub ka kiirem GPSiga asukoha määramine.

Ei oska siinkirjutaja öelda, miks Androidi tarkvara ei luba serverit tavakasutajal muuta, vaid tootja paneb selle ise seadmel paika.

Seotud lood:

Samamoodi ei oska ma öelda, miks HTC telefoni puhul peab NTP server just Põhja-Ameerikas olema. Pärast Ida-Euroopa peale suunamist saan igatahes asukoha kiiremini kätte.

3. ShootME

Enne Android 4.0 ICS ei olnud operatsioonsüsteemile üldjuhul sisse ehitatud ekraanitõmmise meetodit. Mõnel üksikul tootjal ning osadel custom ROMidel oli see olemas. Ülejäänud pidid aga kasutama ADBd selle jaoks.

Nüüd on siin lahendus olemas: ShootME teeb paari klõpsuga sinu telefoniekraanist pildi ning salvestab seadme sisemällu. Töötab Android 1.5 kuni 2.3.7-ga.

4. AdAway

Photopointi ajaveebi Nädala Rakenduse rubriigist läbi käinud programmijupp. Sellel on enda andmebaas serveritega, kust reklaamid pärinevad ning paneb HOST-failis nad piirangute alla. Pikem tutvustus lingitud lõppu.

5. SSHTunnel

Mobiilses võrgus on andmevahetus krüpteeritud. Aga mis siis saab, kui sa oled sunnitud kasutama (näiteks välisriikides reisides, sõbra keldris või lihtsalt kehva mobiilse interneti levialas) WiFi võrku? Sellisel juhul saab sinu seadme liiklust kergelt jälgida, kuna andmed pole krüpteeritud.

SSHTunnel, nagu nimigi ütleb, loob turvalise SSH tunneli seadme ja sinu poolt määratud serveri vahel. Programm lubab valida, kas tunnelisse suunata üksikud programmid või kogu internetiliiklus.

PS: kui sa peaksid näiteks Hiinas reisima, siis see programm aitab sind Suurest Tulemüürist üle saada.

6. AirDroid / Remote Web Desktop

Samamoodi Nädala Rakenduse rubriigist läbi käinud AirDroid laseb rootitud seadmetel ekraanipilti näha üle võrgu. Samasse kategooriasse läheb ka Remote Web Desktop programm Androidile. See aplikatsioon lubab Androidiseadet juhtida üle võrgu (PS: ei tööta Tegra 3 protsessoriga seadmetel).

7. SetCPU

SetCPU on olnud ning on ka tulevikus de facto parim tööriist, et kontrollida rootitud Androidiseadme protsessorit. Ärge mõistke mind valesti – see ei ole pelgalt ülekiirendamise tööriist. Selle abil saab ka seadme aku vastupidavust suurendada, kui õigesti seadistada.

8. Root Explorer / ES File Root Explorer

Erinevad failihaldusprogrammid lubavad kasutajal sirvida ainult /mnt/sdcard/ sisu. Root-kasutajana neid programme jooksutades saad sa ligipääsu tervele seadme sisemälule: lisada või kustutada faile, muuta ligipääsuõigusi ning palju muud.

9. ClockWorkMod Rom Manager

See programm on sisuliselt lisa ClockWorkMod Recovey süsteemile. Selle asemel, et ADB sillaga end hulluks ajada, piisab hoopis paarist näpuliigutusest Rom Manageris, et teha kogu Androidi süsteemist tagavarakoopia (jah, kogu süsteemist – kasutaja failid, seaded, programmid, operatsioonsüsteem) ning soovi korral ka süsteemi taastada tagavarakoopiast.

Lisaks saab läbi selle programmi abil kergelt leida ning paigaldada ka custom ROMe.

10. SuperSU / SuperUser

Isegi kui sul on Android seade rootitud, siis sellest üksi pole kasu. SU & Superuser on Switch User programmid, mis jagavad root-kasutaja õigusi ka teistele programmidele (kui seadme kasutaja seda lubab).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.