1. oktoobri Digitund: Liberatori elektrijalgrattad ja iPhone 5 järele proovitud!

 (9)
1. oktoobri Digitund: Liberatori elektrijalgrattad ja iPhone 5 järele proovitud!
Foto: liberatorbike.blogspot.be

Igal esmaspäeval ilmuva raadiosaate Digitund selle nädala peateemaks olid elektrijalgrattad. Täpsemalt rääkis Gabriel Verilaskja saatejuhtidele oma elektrijalgrataste seeriast Liberator.

Need välimuselt sõjaaegseid mootorrattaid meenutavad aparaadid pakkusid saatejuhtidele Henrik Roonemaale ja Mart Parvele suurt huvi ning autorilt uuriti, kui kiiresti, kaugele ja kus nendega sõita saab.

Saadi teada ka seda, kas rattad on müügiks ning kuidas on võimalik mõne sellise omanikuks saada.

Selle nädala kõige praktilisem punkt uudiste juures oli see, et saatejuhid proovisid oma käte vahel ära uue iPhone 5. Telefon oli stuudios ning otse-eetris testiti ära ka telefoni kriipimiskindlus, mille üle siit-sealt nurinat on kostunud.

Uudistes rahustati maha ka Eesti Facebooki-kasutajad, kelle seas on tekkinud privaatsuspaanika, mis on küllaltki alusetu. Saatejuhid arutlesid Nokia Lumia 920 hindade üle, mis mõnes riigis on juba niivõrd-kuivõrd avalikuks saanud.

Puudutati ka USA firma Tesla kohta käivat uudist: nimelt kavatseb see elektriautode tootja paigaldada New Yorgi ja Los Angelesi vahele kiirlaadijad, kust nende autode omanikud saavad tasuta elektrit ja seega tasuta sõidu kahe suurlinna vahel.

Koolirubriigis õpetas Sven Vahar ostma nutitelerit.

Väike videoklipp Liberatorist Kuku raadio parklas (pardal Henrik Roonemaa):

Seotud lood:

Kuula saadet või lae see alla Raadio 1 leheküljel!