Yandex.Taxi hakkab koroonahaigetele juhtidele maksma midagi haigusrahade taolist

 (9)
PROBLEEME JAGUB: Vene firma Yandex Taxi mõned esindajad ei löö uute juhtide ja rahateenimise nimel millegi ees risti ette ja lubavad juhid mustalt tööle, kurdavad ametnikud.
PROBLEEME JAGUB: Vene firma Yandex Taxi mõned esindajad ei löö uute juhtide ja rahateenimise nimel millegi ees risti ette ja lubavad juhid mustalt tööle, kurdavad ametnikud.Foto: Jaanus Lensment

Venemaa taksovahendusettevõte Yandex.Taxi otsustas hakata maksma raha koroonaviiruse nakatuse saanud või karantiinis viibinud inimesega kontaktis olnud autojuhtidele.

Võimalus raha saada on juhtidel, kes sõidavad Yandex.Taxi teenusega regulaarselt ja täidavad päeva jooksul tellimusi vähemalt paar tundi.

Väljamaksete suurus sõltub täidetud tellimuste ajaloost. Päevas moodustab see 50 % viimase kuue kuu keskmisest päevasissetulekust. Kui tegemist oleks Yandex-Taxi enda töötajatega, siis maksakaks riik neile teatavasti haigushüvitust 70 % palgast.

Maksmise perioodiks on 14 päeva.

Toetuse taotlemiseks peab juht võtma juhirakenduse kaudu ühendust Yandex.Taxi tugiteenusega, kirjeldama seal oma juhtumit ja saatma pilte olukorda tõendavatest dokumentidest.

Yandex.Taxi äpi vahendusel taksoteenust pakkuvad inimesed ei ole ettevõtte töötajad vaid partnerid. Yandex.Taxi ei pea ennast Eestis taksoveo korraldajaks, selle seisukohaga ei nõustu majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ega Tallinna munitsipaalpolitsei.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!