WhatCar.ee proovisõit: küüntest kübaraga Audi A8


WhatCar.ee proovisõit: küüntest kübaraga Audi A8
Foto: Whatcar.ee

Mugavaim valik suurest Saksa kolmikust, mille ummikuabiline nihutab piire ka autonoomse sõidu osas, on saadaval esialgu vaid kahe kolmeliitrise V6-mootoriga, millest üks „õli“- ja teine bensiinitoitel.

Kui neljanda põlvkonna Audi A8 oleks James Bond, siis poleks meil ühtki luuregeeniusest vestvat filmi. Peaosatäitja oleks kaameramehe jaoks sedavõrd diskreetse välimusega, et operaator üritaks meeleheitlikult kaamerasse püüda värvikamaid tegelasi ning igavusse kuhtuval vaatajal tuleks näha filmist filmi, kuidas baarimees eikellelegi vodka-martinisid kokku vuhib või kuidas piltilusad Bondi-tüdrukud pidalitõbise kombel omaette tantsu vihuvad.

Ehkki nii lühema kui ka pikema telgede vahega uustulnukad on eelkäijast 37 mm pikemad ning pisut kõrgemad – baasmudel 13 mm ja pikema telgede vahega isend 17 mm – näib uus kujundus auto mõõtmeid kahandavat, mistõttu on koolitamata silmal seda lihtne parkimisplatsil Audi A6-ga segamini ajada.

Mis võib olla omaette vooruseks, sest nii saate nautida Audi puu kõige kõrgemal oksal küpsenud vilja, ilma et kaaskodanike kadedusradar seierid punasesse viskaks.

Loe lähemalt Whatcari lehelt.