WhatCar.ee proovisõit: Dacia Duster - jätkakem samas vaimus

 (14)
WhatCar.ee proovisõit: Dacia Duster - jätkakem samas vaimus
Uus Dacia Duster. whatcar.ee

Vene okupatsiooni all olnud riikidel vedas sellega, et nendesse ei veetud seitsmekümnendatel-kaheksakümnendatel Rumeenias valmistatud Daciaid -- Renault 12 halbu kloone, mis margi renomee "sotsialistlikus" Ida-Euroopas korralikult ära rikkusid, kirjutab Whatcar.ee Dacia Dusteri proovisõiduloo sissejuhatuses.

Seepärast võttiski Eesti autopublik 2005. aastal ilmunud Dacia Logani vastu eluterve skeptilise uudishimuga ning õige pea avastas selle auto hinna ja kvaliteedi uskumatult hea suhte. Viis aastat hiljem tõi Dacia turule linnamaasturi -- ja ka Duster sai osaks meie tänavapildist. Saanud 2013. aasta sügisel pisut värskendust, oli tal möödunud aasta lõpus siiski aeg II põlvkonnale koht vabastada.

Ma ei teagi, kas Dacial praegu ametlikku hüüdlauset on, kuid igatahes sobiks selleks "Ärme liialdame!". Ning selles vaimus on uus Duster ka kujundatud. Auto mõõtmed muutusid vaid mõnede sentimeetrite võrra: telgede vahe on uuel 2674 mm (nagu eelkäijalgi), pikkus 4341 (4315) mm, laius 1804 (1821) mm ja kõrgus 1693 (1625) mm. Nelikveoliste autode mõõdud erinevad esiveolistest veel pisut.

Loe põhjalikku ülevaadet WhatCari lehelt.