Whatcar?-i proovisõit: sprinteri näoga raskekaallane Jaguar E-Pace


Whatcar? tutvustab linnamaasturit, mis kirjutas end mulluse esmaesitluse käigus Guinnessi rekordite raamatusse, tehes trampliinilt õhku visatuna 270-kraadise pöörde ümber enese pikitelje.

Kiireim E-Pace saavutab kiiruse 100 km/h 6,4 sekundiga, väikseima januga on baasmudel D150 (17-tolliste rehvidega 4,7 l/100 km). Mudeli baashind on Eestis 33 600 eurot (esiveoline D150), sama mootoriga nelikveoline on aga koos üheksakäigulise automaatkäigukastiga 4680 eurot kallim (2018. aasta veebruaris).

Jaguari disainipealik Ian Callum (pildil) on mees, kelle loomingust võiks enam kui pool olla varustatud kullaprooviga, mille kinnituseks on kasvõi Jaguar F-Type, olgu pehme või metallist katusega. Jaguar E-Pace on aga Iani hiliseim saavutus, mis on justkui karkudele tõstetud F-Type ja mille mootoriruumist ei leia hoolimata mudelinimes sisalduvast E-tähest ühtegi elektrijõuallikat. Ei, uustulnukas sõidab vaid neljasilindriliste mootorite jõul. Lisaks nelikveolistele isenditele tuleb valikusse ka esiveoline „tudengiversioon“.

Loe lähemalt Whatcar?-i lehelt.