What Car autotest: Mercedes-Benz GLB

 (4)
What Car autotest: Mercedes-Benz GLB
Mercedes-Benz GLBTootja

Mercedese valikus on tänaseks juba kaheksa välimuselt maasturit meenutavat mudelit ja viimasena lisandus nende hulka GLB, mis on heaks näiteks sellest, kuidas ostjaid tagauksest ligi hiilides enda poole võita, kui eesuks esiti nina ees kinni lüüakse, leiab portaal What Car oma värskes autohinnangus.

Portaal märgib, et selle 4,6 meetrit auto baasvarustus pole ülearu rikkalik. Põhiasjad, nagu kliimaseade, puuteplaatidega rooliratas, käed-vabad telefoniühendust võimaldav audiosüsteem, kiirushoidik ja 17-tollised valuveljed on küll põhivarustuses, ent kaubamärgi vääriliseks sõidunaudinguks tuleks mitmed asjad juurde osta, mis läheb kokkuvõttes päris kulukaks.

GLB baashinnaks on meil 38 724 € (180 d, 116 hj), esimese nelikveolise leiame 42 540 € juurest (200 d 4MATIC, 150 hj) ja nelja rattaga kamarat kraapiv 250 4MATIC (224 hj) maksab minimaalselt 46 020 €.

What Car proovisõidukiga linnas keskmiseks kütusekuluks 8,8-10,0 ja maanteel kiirushoidikuga sõites 7,3-7,6 liitrit sajale.

Auto interjöör jättis portaalile hea mulje ka ilma armatuurlaual oleva laiekraanlahenduse ja meeleoluvalguseta - vuugid on täpsed ja materjalid meeldivad. Materjalivaliku üle saavat nuriseda vaid uksepaneelide alaosade juures, mis ei riiva küll silma, ent klobisevad koputades õõnsalt ja jätavad kergesti kriimustatava mulje.

Loe autost lähemalt portaalis What Car.