VW süüdistab California Lamborghini müüjat varguses

 (6)
VW süüdistab California Lamborghini müüjat varguses
Lamborghini Orange County California---

12 miljonit dollarit on VW andmeil nende taskust puudu, kuna Californias paiknev edasimüüja Orange County pole müüdud superautode eest neile pennigi tasunud.

Tegu on selle sama maailma suurima Lamborghini edasimüüjaga, kes mullu pankrotti läks. Neil tekkisid rasked ajad ja kätte jäänud Lambodest tuli kiirelt vabaneda.

USAs müüdi eelmisel aastal 675 Lamborghinit. Orange County müüs aga nende valduses olevad 54 autot maha soodushindadega ja sai neist lahti ühe nädalaga. Nii et 8 % tervest aastamüügist USAs leidis aset 7 päeva jooksul.

Lamborghini omanik VW oli aga need autot kõik välja ostnud, need olid Orange County käes justkui krediidina. Rahakest pole VW aga tänini näinud. Diileri omanik Vik Keuylian käib kohut veel ühe pangaga 3 miljoni dollari suuruse laenu pärast. Lisaks on tal õnnestunud soetada Las Vegases 2008. a. kasutatud Murcielago, saatmata müüjale tšekki selle eest küsitud 340.000.- dollarile.

Vaatamata finantskriisile on Lamborghinil õnnestunud näidata viimasel aastal läbi aegade parimaid müügitulemusi ja jutt käib hoopis laienemisest, mudelkonna avardamisest supersedaani abil ja muust roosast.