VW soetab legendaarse vana semu Italdesign Giugiaro


Vana hea Scirocco rüü pärinebki Giugiarolt
Vana hea Scirocco rüü pärinebki GiugiaroltVolkswagen

Viimased aastad pole Itaalia autodisainifirmadele just meelakkumine olnud ning paljud neist on sattunud raskustesse. Pininfarina kõrval ka näiteks Italdesign Giugiaro, mille Volkswagen nüüd tänuliku ära ostab ning oma mänguasjade kasti topib.

VW soovib saada maailma suurimaks autotootjaks ning kui VW Gruppi vaadata, siis sinna kuulub juba kena tosina jagu automarke. Italdesigni lõi 1968. a. Giorgetto Giugiaro ning tänaseks on need nimed kokku kasvanud.

Giugiaro ja Volkswagen on vanad sõbrad. Just see Itaalia disainistuudio kujustas esimese põlvkonna Golfi ja Scirocco. Italdesign on loonud hulganisti VW märki kandvaid ideeautosid.

71-aastane Giorgetto Giugiaro võib plaanitseda pensioneerumist, hetkel kuulub firma temale ja ta pojale Fabriziole. Kui VW ettevõttes enamusosaluse ostab, spekuleeritakse, et Italdesign enam grupist väljapoole jäävaid tellimusi vastu ei võta, vahendab Automotive News.

Italdesign Giugiaro peakorter asub Torinost 15 km kaugusel Moncalieris, kus töötab tervelt 975 inimest. Firma on teinud tööd peaaegu kõikidele maailma automarkidele ning omab tõenäoliselt maailmas kõige kompetentsemat disaini-know-how’d.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!