VW pakub autosse varuratta asemele (varu)jalgratast!

 (12)
VW pakub varuratta asemele varujalgratast
VW pakub varuratta asemele varujalgratastVolkswagen

Traditsioonilise varuratta aeg hakkab otsa saama. Täismõõdus rattaid leidub uutes mudelites aina vähem, heal juhul on pakiruumi põhja all väike ajutine rattake, kui seegi. Levivad rehviparanduskomplektid. Volkswagen pakub tühjale kohale nutikat täidet.

Pekingi autonäitusel esitletud bik.e on järjekordne stiilne ja moodne elektrimootoritest järeleaidatav jalgratas, ent omataolistest siiski esimene ja unikaalne. Nimelt on selle disainimisel peetus silmas võimalust terve velo just sellesse ümmargusse varuratta koopasse ära mahutamiseks kokku voltida.

bik.e tippkiirus on 20 km/h ja sõiduulatus ühe laadimisega samuti 20 km. Suuremal kiirusel peaks Saksa seaduste kohaselt juba kiivrit kandma, seega on 20 km/h tegelikult elektrooniliselt piiratud näitaja – just nagu saksa võimsamate autode tippkiirus on korraldatud 250 km/h peale.

Ratast saab laadida nii kodusest elektripistikust kui auto 12V stepslist. Volkswagen arendusjuhi Ulrich Hanckenbergi sõnul on bik.e plaanis ka reaalselt tootmisesse juurutada. Seda on rõõm kuulda, sest kompaktseks koogiks voltuvast linnaliikurist pole kasu vaid varuratta vanni targa täitmise üle pead vaevavatele autojuhtidele, suurlinnadesse pidevaid pendelrändeid sooritavatele sohvritele.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!