VW esitles Polo R WRC võistlusautot ja eriversiooni


VW esitles Polo R WRC võistlusautot ja eriversiooni
Sebastien Ogieri ralli-Polo Rafp/scanpix

Autoralli MM-sari algab võistlusega Monte Carlos ja kuigi selleni on veidike üle kuu aega, otsustas Volkswagen esitleda oma võistlusautot ja selle tänavaversiooni. Viimase autonäituse debüüt toimub märtsis Genfis.

Vaata ka pildigaleriid WhatCar?-ist

• Tänavaversioone valmib vaid 2500
• Jõuallikaks 2-liitrine turbomootor
• Autonäituse esitlus toimub Genfis

Polo R WRC, mida esitleti tänavu aasta alguses kontseptina Wörthersee Tour näitusel, on piiratud kogusega eriseeria, millest valmib vaid 2500 eksemplari. Tellimuste vastuvõtuga alustatakse tänasest ning esimesed õnnelikud saavad oma auto kätte järgmise aasta septembris.

Autot iseloomustavad valge värvus koos siniste ja hallide triipudega, kurjema välimusega esipamper, suuremad summutitoru, 18-tollised veljed ja spoiler tagaosas.

Kapoti all peidab end 2-liitrine turbomootor, mis arendab 217 hobujõudu ja 350 Nm. Jõuallikas on ühendatud 6-käigulise manuaalkastiga ja hobused kantakse teepinnani läbi esimeste rataste.

Seotud lood:

Kiirendus 0-100 km/h võtab aega 6,4 sekundit ja tippkiiruseks on 243 km/h. Seejuures lubatakse keskmiseks kütusekuluks 7,5 l/100km.

Võistlusauto, mida hakkavad roolima Sebastien Ogier ja Jari-Matti Latvala, jõuallikaks on 1,6-liitrine turbomootor, mis arendab 311 hobujõudu ja 415 Nm. Loomulikult on auto varustatud kõige lubatuga ning kiirendus 0-100 km/h võtab aega 3,9 sekundit.