Volvo esimene elektriauto on mõnusalt odav

 (35)
Volvo esimene elektriauto on mõnusalt odav
Volvo mullune idee-elektriauto väikese linnamaasturi kujul (Foto: tootja)

Volvo on üks paljudest ettevõtetest, mis lähemas tulevikus elektriauto müügile tuua soovib. Paljud neist uutest on ka üsna mõistliku hinnaga, sest igaüks ei saa endale luksuslikku Teslat lubada.

Volvo kuulutab, et nende esimene "päris" elektriauto valmib 2019. aastal ja saab USA-s baashinna vahemikus 35 kuni 40 000 dollarit. Volvo kohta on see tõesti üpris soodne.

Aku täislaadimise järel peaks sellega sõita saama umbes 250 miili ehk 400 kilomeetrit. Akud on mahutavusega kuni 100 kWh.

Volvo ei soovi hetkel sõiduki kohta täpsemat infot jagada, alustades kasvõi sellest, et kas see saab olema krossover, sedaan või kuumpära.

Volvo mullune idee-elektriauto sedaani kujul (Foto: tootja)

Tootja esitles mullu kaht idee-elektriautot, mida näed ka käesoleva uudise piltidel. Üks on väike linnamaastur (Concepts 40.1), mis võiks konkureerida Tesla tulevase Model Y-ga. Teine on sedaan (40.2), mis sobiks rindu pistma Tesla Model 3-ga.

Seotud lood:

2019. aastal on samas hinnaklassis muidugi teisigi tugevaid konkurente ees ootamas, nagu Chevy Bolt EV.

Volvo lubab 2025. aastal toota juba kuni miljon elektriautot aastas. 2021. aastal võime aga kuuldavasti näha firma esimest isesõitvat elektriautot.