Volkswagen hakkab tootmist taastama

 (3)
Volkswagen hakkab tootmist taastama
Volkswagen

Saksa autotootja Volkswageni tehased on valmis autode tootmisega jätkama - esimesena taastatakse tootmine Slovakkias Zwickau ja Bratislava sõiduautode tehastes juba 20. aprillil.

Nädal hiljem, alates 27. aprillist alustatakse tööd Saksamaa, Portugali, Hispaania, Venemaa ja Ameerika tehastes. Volkswageni tarbesõidukite tehased Hannoveris ning Poolas Poznańis ja Wrześnias alustavad alates 27. aprillist järk-järgult tööd esialgu väiksema tootmisvõimsusega, teatas ettevõte.

„Volkswageni tehased kogu maailmas alustavad tootmist vastavalt varuosade praegusele saadavusele, Saksamaa valitsuse ja Euroopa ametivõimude nõudmistele, müügiturgude arengule ja sellest tulenevatele tehaste töörežiimidele. Neist arengutest sõltumata on prioriteediks rangete tervisekaitsemeetmete järgimine," seisab tootja avalduses.

„Me töötame tingimustes, mida pole keegi varem kogenud, kuid seades tervise ja ohutuse meie peamiseks prioriteediks, jätkame edukalt oma tegevust ka Eestis ning pakume klientidele täisteenindust, aidates seeläbi säilitada olulisi transporditeenuseid. Meie müügiosakonnad on täielikult töövalmis - meil on nii laos kui ka Baltikumi poole teel olevaid sõidukeid ning võtame vastu ka uusi tellimusi. Tootmise taasjätkamisega on meil võimalik klienditellimused valmis toota ning need viivitamatult Baltikumi tuua," kommenteeris Volkswageni brändijuht Justas Nekrošius.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!