Volkswagen e-Up! elektriauto – kui minevik kohtub tulevikuga

 (26)
Volkswagen e-Up! elektriauto – kui minevik kohtub tulevikuga
Volkswagen e-Up!Accelerista

Portaal Accelerista tegi proovisõitu uuenenud Volkswagen e-Up! elektriautoga ning leidis, et kerge jalaga juhil õnnestub e-up!-ist välja meelitada päris palju sõidukilomeetreid: "Kui nüüd auto moodsama kuue saaks, küll oleks vahva."

Volkswagen E-Up! aku mahutab nüüd 36,8 kWh, millest kasutatav on pisut üle 32 kWh. Ametlikud elektrikulu näitajad on 180-260 km ühe laadimisega (WLTP). Proovisõidu lõpptulemuseks jäi 11,5 kWh/100 km, kuid see saavutati tänu sulgkergele gaasijalale. Siiski on 300 km kaks korda rohkem, kui näiteks elektrilisel Minil ning e-auto jaoks on tegu väga kõva argumendiga.

Kiirendusaeg „nullist sajani“ 12 sekundi ringis pole kindlasti see, millega foori taga „joonele seada“, kuid oluline on, et moment on kohe saadaval ning auto on tunnetuslikult tõesti väga nobe. Tühimassi on sel 1160 kg, mida on elektriauto kohta ikka väga vähe.

Baasvarustuses on plekkvelgedele tõmmatud 165/70 R14 mõõdus rehvid, lisatasu eest saab ka veidi suuremaid ning laiemaid.

251-liitrine pagasiruum on arusaadavalt väike, sinna mahub vaid spordikott, heal juhul lisaks ka portfell, ja toidumoon. Samas – kui palju igapäevaselt siis kaasa vedada vaja on?

Loe täispikka arvustust portaalis Accelerista