Viru keskuses on nüüd lausa 16 elektriautode laadimise kohta

 (2)
Viru keskuses on nüüd lausa 16 elektriautode laadimise kohta
Viru keskus

Tallinnas Viru Keskuse 4. korruse parkimisalas avati sel nädalal Eesti suurim elektriautode laadimisala nimega Viru VooluRing, kus on korraga võimalik laadida 16 autot.

VooluRing on avatud 24 tundi ööpäevas, olemas on ka kaks kiirlaadijat. Parkimine on esimesed 30 minutit auto laadimiseks tasuta või kõikide ELMO Rendi klientidele parkimistasu rendihinna sees.

Esindatud on kahe ettevõtte laadijad. Enefit Volt kiirlaadijas maksab 1 kilovatt-tund 24 senti ja poolkiires laadijas 22 senti. Eleporti kiirlaadijas maksab 1 kilovatt-tund 24 senti ning poolkiires laadijas 19 senti.

Väiksema elektriauto aku täislaadimine maksab suurusjärgus 5-7 eurot ja sellega saab sõiduk läbida ligikaudu 250 km. Tesla aku täislaadimine läheb keskmiselt maksma 10-12 eurot ning sel puhul saab kasutaja ühe laadimisega läbida ligi 500 km. Uus Renault Zoe sõidab aga täislaadult ligi 390 km.

Elektriautode avaliku laadimise võimalus või selle puudumine on teatavasti üle maailma inimeste suurimaks hirmuks elektriauto ostmise puhul. 2019. aasta lõpul Norstati koostatud uuringu järgi pidas seda suurimaks takistuseks 34% Eesti elanikest.