VIDEOD: Ühistransport Havanna moodi - omapärane küll, tasuta ta ei ole

 (16)

Mõistagi, süüdi on kurjad ameerika imperialistid, kes Kuuba blokaadi alla pannud, aga igatahes on sealne transport jäänud kuskile viiekümnendate ja seitsmekümnendate aastate vahemaastikku. Ühistransport esindab küll leidlikkuse ja kombineerimise meistriklassi, aga mis teha, kui riigi majandus midagi enamat välja ei kanna. Selle nimeks on transpordikriis Kuubas.

Uuemal ajal on küll Havanna tänavapilti ilmunud ka kaasaegsemaid sõiduvahendeid, aga linnasisest ühistransporti kannavad peamiselt nn guaguad (kas Hispaaniast või mujalt tulnud humanitaarabi) või siis firma Havana MetroBus ülalpeetavat 17 "kaameliliini", ehk Camelitod - veoautode taha ehitatud küürakad bussid. Bussipeatuses tuleb seista pikas järjekorras, bussi trügib mitu korda rohkem rahvast, kui sinna tegelikult mahub. Piletihind 25 - 50 centavot, mis tuleb maksta bussijuhi juures aparaati, vahendab LonelyPlanet.

Linnaliinibussid Havannas (guagua):

Camello ehk Camelito

Seotud lood:

Linnalähiliinidele hangiti 2008. aastal aga 1500 uut Yutong bussi, enamasti turistide tarbeks:

Taksondus, kui eraäri, on suutnud kuidagi ka oma jõududega toime tulla, juba prügimäelegi jõudnud autosid tuuakse elavate hulka tagasi:

Ühistransport juba on selline eraäri:

Ja siis veel erinevad raudteevormid: