VIDEO: Väledaim tank teeb 100 km/h 5,5 sekundiga!

 (61)
Ripsaw rebib senise ettekujutuse tankist tükkideks
Ripsaw rebib senise ettekujutuse tankist tükkideksKaader klipist

Maailma kiireim roomikutel liikuv ning justkui sõrestikulise tankina näiv sõiduk on USA sõjaväele mõeldud masin nimega Ripsaw. See on kiire kui superauto ja läbib maastikke, kus isegi raske tank hätta jääks. Talibani suurim hirm?

Ripsaw on momendil veel Ühendriikide sõjaväe asjatundjate käes katsetamisel, kas seda oleks mõistlik Afganistanis ja Iraagis kasutada või mitte, vahendab iMotor. 5,5 sekundiga tõukab Ripsaw „sajani“ 700 hj turbodiisel V8 ja tippkiirus pendeldabki seal samas 100 km/h piirimail.

Kandmikuks on sel torudest koosnev sõrestik nagu näiteks NASCARi autodel. 3,6 tonni pole vähe, ent tanki kohta on see suisa kärbeskaal. Ameeriklaste M1 Abramsi mass ulatub näiteks 61,4 tonnini. Ripsaw juhiks võib olla nii selles reaalselt istuv sõdur kui kuni 10 km eemal kusagil soojas kunkus juhtimispuldi taga kükitav mehike.

Vaenlasele USA ametlike seisukohtade selgitamiseks on masin varustatud 360 kraadi ulatuses pöörava M240 automaadiga, mis sülgab kuni 950 laengut maksimaalselt 3,725 km taha. Lisaks suudab tankike vedada järel 900 kg kaaluvat haagist. Liikuri taga on ettevõte nimega Howe and Howe Technologies.

Põhjalikku videotutvustust näed SIIN.