VIDEO: Uus Porsche - kerge ja kiire Boxster Spyder

 (3)
Porsche Boxster Spyder
Porsche Boxster SpyderPorsche

Veebruaris „müügilettidele“ jõudev uus katuseta Boxster demonstreerib end metallis ja klaasis publikule esmakordselt Los Angelese autonäitusel. Spyderi 3,4-liitrine R6 pakub 320 hj ehk kümme enam kui Boxster S.

Porsche nutikat kahe siduriga automaatkasti kasutades saabub 100 km/h 4,8 sekundiga. Tippkiiruseks teatati 267 km/h ning see kehtib ka avatud katusega olekus. Keskmine kütusekulu olevat aga vaid 9,3 l/100km, mis on paneb juba mõtlema, kas sisepõlemismootoriga võimsad sportautod ikka surevad välja või mitte.

Osalt sai kütusekulu madalaks ja dünaamika teravaks ka tänu kaalus alla võtmisele. Vaid 1275 kg on Porsche mudeliperekonnas madalaim näitaja. Auto raskuskeset toodi madalamale ning vedrustus on eelkäijast sportlikum.

Väljanägemises hakkab kohe silma too erilise küljejoonega tekstiilkatus ning kaks kühmu tagaosal, otsekui oleks tegu Porsche Carrera GT'ga. Uued on modelleeritud ka bamperid, innovatsiooni jagus ka salongi. Hinnad algavad sel keskmisest erilisemal Porschel umbes 53.000.- eurost.