VIDEO | Uuenenud Renault Kadjar: liigagi tõsiseltvõetav kõikjalsõitja

 (44)

Uuenenud Renault Kadjar on tõsiseltvõetav kõikjalsõitja
Head asja pole palju muudetud, kuid muutused on asja pärast. Kadjar toob mõiste “maastik” sõnasse “linnamaastur” tagasi Eestis just müügile jõudnud, hinnad algavad 17 990 €

Fakt: Sõiduauto tänapäevasel kujul peab kindlasti nägema välja selline, nagu oleks tal ka maastikule asja. Samuti fakt: Sageli on tegemist pelgalt maasturilaadse tootega. Aga mitte alati. Tulenevalt eeltoodust: Kui kõik kassid on hallid, siis kuidas teha vahet muiduhallidel toakiisudel ja sellistel, mis hiiri ka püüaks?

Konkreetne vastus: Kadjar!

Renault Kadjar on automaailmas veel suhteliselt värske tulija, esmaesitlus toimus aastal 2015. Renault märki kandev versioon populaarsest kontsernikaaslasest Nissan Qashqaist osutus kullasooneks, tänaseks on õnneliku ostja leidnud juba enam kui 450 000 eksemplari.

Kui Qashqaid võib pidada linnamaasturite vanaemaks ja trendiloojaks, siis Kadjari sünnihetkel möllas buum juba ammu täies hoos. Rääkimata sellest, et tänaseks on konkurentide arv selles plahvatuslikus segmendis vist juba eksponentsiaalselt kasvanud.

Värskelt uuenenud Kadjari välimuses mingit pöörast muutust ei märka. Disain on saanud moekalt ümaramaks ja voogavamaks, ekstreemsustesse laskumata.

Seotud lood:

Üldises plaanis on loodud nooblimalt mõjuv tervikmulje. Ka sõitjateruumi muutused on eesmärgistatult suunatud esinduslikuma ja mugavama keskkonna loomisele.

Vastavalt uuringutele on seniseid Kadjari ostjaid peibutanud just selle kaunis välimus. Tuleb vastajaid aususe eest kiita. I

lmselt sai selle uuringuga tõestuse ka oletus, et linnamaasturibuumist viidud kaaskodanikke juhibki eeskätt parem ajupoolkera ehk emotsioon.

Olgu, olgu, aga kuidas ta sõidab?

Kui vastata sama otsekoheselt nagu Kadjari kliendid uuringule, siis kõige suurem üllatus oligi reaalne maastikuvõimekus, mida Renault autoajakirjanikel Sardiinias julgelt proovile panna lubas.

Esimene katselõik kulges ootuspäraselt. Esisillaveoline käsikäigukastiga 1,3l TCe 140 hj. Detsembrikuus mõjub Sardiinia päike, pea paarkümmend plusskraadi ja türkiissinine Vahemeri niigi hingekosutavalt.

Lisame siia meeliköitvad mägiteed, mis viivad kohtadesse, kust avaneb järjekordne ohh-mis-vaade. Kui piire kompama ei lähe ja kenasti seadusekuulekaks jääda, sõidavad sellises keskkonnas kõik uued maasturid üsna ühtviisi suurepäraselt. Ja Kadjar ka.

Väike põige metsavahel kulgevale teele, mõned väänduvad puujuured, natuke liiva, natuke vett. Jalutuskäik pargis, ütleksid selle kohta inglased. Ja Kadjar ka.

Renault-Nissani-Mitsubishi alliansi eelisena naudib Renault maasturivalik Nissani veimevakast pärinevat nelikveotehnoloogiat. See lubab, et keerulistes oludes hätta ei jää.

Kadjaril on 200 mm kliirens, tootja lubab probleemideta läbida ligemale poole meetri ehk 450 mm sügavusi veetakistusi, muust paksust, vedelast ja ebatasasest aitavad läbi ronida 17-kraadine lähenemis- ja 25-kraadine lahkumisnurk.

Esisillaveoliste läbivusvõimet lisab Extended Grip süsteem, mis pakub valikut kolme erineva režiimi vahel. Nelikveolistel mudelitel on rasketes oludes liikumisel abiks keskdiferentsiaali lukustus.

Loe edasi Acceleristast!