VIDEO: Uue Boeing 787 Dreamlineri esimene õhulend!

 (9)
Suursugune Boeing 787 Dreamliner peale esmalendu ja õnnelikku maandumist. Foto Robert Sorbo, Reuters
Suursugune Boeing 787 Dreamliner peale esmalendu ja õnnelikku maandumist. Foto Robert Sorbo, ReutersScanpix

Räägitakse, et selle Dreamliner ZA001 õlul on neil raskeil päevil terve Boeingu tulevik. Kaks aastat plaanitust hiljem sooritas uus megalainer 787 eile oma esimese ametliku õhulennu. Vaata videost, kuidas majesteetlik lind maa tolmu jalgelt pühkis!

Üritusest oli tulnud osa saama terve Boeingu töötajaskond ning veel tuhandeid lennundusest huvituvaid ning ses vallas töötavaid inimesi, kirjutab Wired. Arenduse algusest esmalennupäevani läks täpselt kuus aastat. Eelmine Boeingu uue mudeli, 777, esmalend jääb 1994. aasta 12. juunisse.

Liinilendudele suursugust lennukit veel oodata siiski pole. 5 tundi ja 25 minutit kestnud esmalend märgib uue ja viimase testitsükli algust, mis kestab üheksa kuud ja hõlmab kuute katselennukit. Vaata videost, millise tüüne rahuga suur plekklind tuule alla võttis.

Muretsemiseks ei näi Boeingul põhjust olevat, kuna tellimusi on juba 800 ringis. Nende koguväärtuseks on oma 140 miljardit dollarit. Esimene 787 Dreamliner ulatatakse 2011. a. Jaapani All Nippon Airways’ile.

Sellest klipist vaata, milline näeb värske Boeing välja seest ning milliseid uusi mugavuslahendusi pakutakse!