VIDEO: Tulevikuveokit veab üleelusuurune segway!

 (10)
Sümpaatne megamardikas
Sümpaatne megamardikasKaader klipist

Volvo on liigendiga võimsaid kastiautosid tootnud juba 1960ndaist saati ehk peaaegu pool sajandit. Aga ka nii robustne auto nagu seda on kaevandusveok, võib saada futuristlikult sümpaatse ilme ning nutika paindlikkuse, mis paneb suisa muigama. Vaata videost!

Kõnealune tulevikumudel kannab nime Centaur ehk Kentaur, mis on teatavasti hobuse keha ning inimese torsoga müütiline tegelane. Liigendveokile sobib see nimi hästi, sest ka see on enamikus turske töörügaja, mille peas – kabiinis – tegutseb inimlane. Kabiin aga on justkui suur segway, kaherattaline tasakaaluliikur, mida hoiab püsti güroskoopsüsteem. Nii suudab see kentsakat vaatepilti pakkudes ühe haagise juurest teise juurde liikuda ning on ülimalt mobiilne.

Centauri eeliseks on äärmiselt kompaktne kabiin, väga suured rattad ning mahukas kast – teisisõnu on see loogiline järk taoliste sõidukite/töövahendite arengus. Tänu laseritele suudab masin oma ümbruses paiknevatest objektidest pidevalt teadlik olla.

Seotud lood:

Eriti lahe on viis, kuidas Centaur oma juhi pardale võtab, kummardudes selle ees nagu alandlik saurus, rullides lahti trepistiku, mis sohvri mugavalt oma töökohale juhatab. Loomulikult on masin hübriidajamiga, selle katusel on koguni päikesepatareid, igas rattas on elektrimootor. Tippkiiruseks teatatakse enam kui 70 km/h.Mida kujutab endast üks seqway ise, vaata järgi videost!

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.