VIDEO: Toyota kutsub tagasi 400 000 Priust ja Lexuse hübriidi

 (1)
USA transpordiminister hurjutas Toyotade juhte oma autodega nende parandamiseni koguni mitte sõitm
USA transpordiminister hurjutas Toyotade juhte oma autodega nende parandamiseni koguni mitte sõitmFoto: Ilmar Saabas

Tagasikutsumine puudutab vigu pidurisüteemi tarkvaras ning puudutab viimase põlvkonna Priuseid, mis müüdud terves maailmas. Toyota president Akio Toyoda lubas pressikonverentsil, et edaspidi muutub firma tähelepanu kvaliteedi osas topeltteravaks. Vaata selgitusi videost!

Need 436 000 Priust lisanduvad juba enam kui seitsmele miljonile Toyotale, mis üle maailma kahe erineva gaasipedaali puudutava tõrke tõttu teeninduisse kutsutud. Klientide usalduse taasvõitmiseks tuleb Toyotal enesele kõvasti tuhka pähe raputada, mida asjaomased ka kõikvõimalikel pressikonverentsidel jätkuvalt teevad.

Toyota Prius on hübriidautode segmendi esimene poppar, Jaapani müüduim auto ja trendisõiduk Hollywoodis. Lisaks ka loomulikult väga paljude ausate inimeste korralik pereauto. Kvaliteediprobleemid on kindlasti põhjustatud kokkuhoiupoliitikast, mille maailma suurima autotootja troonist kümne küünega kinni hoidev Toyota mõned aastad tagasi masulainel välja kuulutas.

Tagasikutsumisele kuulub ka vaid Jaapanis turustatav uus hübriidauto nimega Toyota Sai ning Lexus HS250h, mida Euroopas samuti ei müüda. Probleemile Priuse ABSiga madalatel kiirusel libedal või tolmusel teel juhtis esmaselt tähelepanu Apple'i asutajaid Steve Wozniak.

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!