VIDEO: Tesla esimene linnamaastur Model X on Tallinnasse jõudnud

 (76)

Möödunud reedel oli Eestis esimeste asjade päev. Üheaegselt uute iPhone’ide müügi algusega jõudis Maarjamaale esimene Tesla linnamaastur Model X ja Geenius.ee tegi juttu auto omaniku Mario Kadastikuga.

Model X on Ameerika autotootja Tesla Motorsi esimene linnamaastur. Auto prototüüpi esitleti 2012. aasta veebruaris ning esimene klient sai auto kätte mullu septembris. Tänavu augustiks oli Tesla rahvusvaheliselt kokku tarninud üle kümne tuhande Model X-i, kirjutab Geenius.ee.

Auto hind algab 72 500 eurost ning täislisavarustuse korral tuleb rahakotti kergendada 146 800 euro võrra.

Kõige soodsama mudeli puhul läbib auto ühe laadimisega kuni 355 kilomeetrit. Mahukama akuga auto suudab aga läbida kuni 542 kilomeetrit.

Seni on Eestimaad väisanud paar Model X-i, kuid kõik need on siin olnud vaid transiidi korras. Kadastiku andmeil peaks järgmine eestlane saama oma Model X kätte juba sel nädalal. Kokku peaks Eestisse lähiajal saabuma neli-viis Model X-i.

Auto toomine Eestisse tähendas 22 tunnist sõitu, sest tootja andis auto ostjale üle Hollandis.

Kadastik lendas autole järele möödunud teisipäeva hommikul. Kuna auto andmed ei ühtinud Hollandi nn ARKi omadega, läks registreerimisega oodatust kauem ning Hollandist sai ta lahkuda kolmapäeva õhtul.

Loe saidilt Geenius.ee, kuidas Model X jõudis Eestisse ja kelle jaoks on ulmelised tagauksed kasulikud!