VIDEO | Subaru XV lumes ja maastikul: uut ühendab eelkäijaga vaid nimi

 (1)

Uus Subaru XV krossover on Eestis juba mõni aeg müügil olnud ent päris talvesõiduproovi pole sellega saanud lumepuuduse tõttu teha. Õnneks tali siiski taeva ei jäänud ning ühel kargel päeval korraldas Accelerista XV-le vinge väljasõidu lumisesse liivakarjääri.

Oleme uue generatsiooni XV-ga varasemalt teinud põgusalt proovisõitu Rootsis ning tõdenud, et päris auto, olgugi eelseeria toodang, on oluliselt parem kui bukletist nähtu.

Eesti oludes aga ei saa ühegi mudeli sõiduomadustest täit pilti ette enne kui on ära proovitud lumi, jää, taevast sadavad pussnoad ning võib-olla ka natuke jäistel nõlvadel ronimist.

Üks mis kindel - kui ajalukku kaduv STI kõrvale jätta, on uue gene Subaru XV praegusel ajahetkel Taevasõela (ka Plejaadid) paja atraktiivseim tükk toodangut: võrreldes eelkäijaga on kvaliteedivahe nagu öö ja päev.

Võin seda väita, sest alustasin kunagi oma autoajakirjaniku karjääri just eelmise põlvkonna XV testimisega ning mäletan elavalt, kuidas masin mind pimedal maastikul rooli taga siia-sinna loopides päris ära ehmatas.

Uus XV on loobunud olemast kooner “kits” ning astub omas sõidumugavuses kõvasti kandadele Subaru Outbackile, tootja senisele mugavusautole ning sõiduvõimekuses Foresterile, senisele “maastur-maasturile”.

Loe lähemalt Acceleristast!