VIDEO: Saksa vallutas Jugoslaavia – BMW biturboga Yugo!

 (5)
lepingutatud sisuga Yugo
lepingutatud sisuga YugoKaader klipist

Vana sotsialistlik rahvavabastaja Yugo on legendaarselt jõuetu, ent sugugi mitte lõpuni ebaõnnestunud väikeauto. Seltskond Zagrebi tuunijaid otsustasid vaadata, mis saanuks, kui Külma sõja aegne Saksamaa oleks toonase Jugoslaavia rahvaautole lääne kombeid õpetanud.

Pisike Yugo GV sai Vprache Racing'u ekspretidelt BMW 3,5-liitrise reaskuuese mootori ja ühe turbo. Peale esimesi huligaanitsevaid tänavasõite otsustati ka teine turbo mootorile külge kruvida ja peita paksud rattad mingigi kerekatte alla. Lõpptulemus on siiski üpris kodukootud.

See tegelikult juba 2008. a. ehitatud rohekaskollane Yugo on kindlasti omasuguste seas agressiivsemaid. Kõrgeks tõstetud auto näeb juba välja selline, et kavatseb mõõduvõtmise asemel kaasvõitlejale lihtsalt pähe istuda.

Vaata videoist, mis oleks saanud, kui Saksa tehnika omal ajal jõuga neisse õrnadesse sõbralike sotsmaade sõidukeisse pressima oleks otsustanud hakata. Tööstusliult mõjuvat vahejahutit ninas kandva auto võimsuseks teatavad tegelased 300 hj.