VIDEO | Röögatukallis linnamaastur Karlmann King meenutab radarnähtamatut hävitajat

 (60)

Kui te pole just kivi all elanud, olete ilmselt märganud, et automaailma on haaranud linnamaasturite buum, millega on kaasa jooksnud terve hulk legendaarseid firmasid nagu Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini ja Aston Martin.

Karlmann King on konkurente nagu Bentley mudel Bantayga ja Rolls-Royce’i Cullinan edestades pälvinud maailma kõige kallima linnamaasturi tiitli, mille 3,8 miljoni USA dollari suurune alghinnasilt võtab ilmselt paljudel auto-entusiastidel silmist vee välja.

Fordi vastupidaval pikapil F-550 rajanevat luksusautot esitleti Dubai rahvusvahelisel autonäitusel.

Sõiduki kere teemanditahuline disain meenutab Ameerika radarnähtamatut stealth-hävitajat F-117. Ainsad ümarate vormidega detailid masina välimuse juures on neli massiivset offroad-ratast.

Luksusmaasturit käitab 6,8 liitrine, 400 hobujõuline V10-mootor. Sõiduk kaalub u 4–5,5 tonni (sõltuvalt kohanduste ulatusest, mis võivad hõlmata kuulikindlat keret); selle tippkiirus küündib 140 kilomeetrini tunnis.

Seotud lood:

Ehkki ülejäänud info rekordkalli maasturi kohta on lünklik, teame, et lisaks kuulikindlale kerele saab selle sisemuse varustada tähistaevast meenutava laevalgustuse, 4K UHD laiekraan-teleri, külmutuskapi, kokkukäivate einelaudade, PlayStation 4, Nespresso kohvimasina ja väikese tulekindla rahakapiga väärtasjade jaoks.

USA-s Florida osariigis tegutsev Excell Auto Group on juba alustanud tellimuste vastuvõtmist ning tõenäoliselt võib „imeelukat“ lähemal ajal näha veeremas ka Dubai teedel.