VIDEO: Reaktiivülikond teeb teist vesi-Tarzani!

 (5)
Jetlev pakub võimaluse end veekogu kohal välja elada
Jetlev pakub võimaluse end veekogu kohal välja elada---

Jetlev Flyer ongi täpselt see, millele nimi viitab: vee kohal leviteerimiseks mõeldud reaktiivmootoritega seljakott. Seadet toidab saatepaadis põksuv 155 hj mootor, mis pumpab vett läbi 10 m vooliku düüsidesse ning meeleolukas lendlemine võib alata!

Maksimaalne lennukõrgus on 8,5 m, tippkiirus aga 35 km/h. Asjanduse arendamisega alustati Kanadas juba 2000. aastal, esimene mehitamata katselend toimus 2005. a. Testisõidud on lõpusirgele jõudnud Saksamaal ning Jetlev Flyer'i juhtimine olevat nüüd nii lihtne, et see on jõukohane ka kõige kohmakamatele.

Justkui mõne tuletõrjuja jõudehetkeprojektina näiv objekt on firma teatel loodud peamiselt rekreatiivseks kasutamiseks, ent seda saaks rakendada ka rannavalve ning armee näiteks piraatide vastu võitlemisel. Viimased sureksid kindlasti naeru kätte, kui mõni lapilises kostüümis Tarzan taolise kaadervärgiga nende laeva kõrvale pahuralt hüplema tuleks.

Jetlev'il on plaanis humoorikat meelelahutusvahendit edasi arendada. Järgmisena pakutakse juba 215 hj mootori külge haagitud komplekti, mis liigutab lõõgastujat juba kuni 65 km/h. Vaata videost, kuidas nimetatud leiutis töötab.