VIDEO: Mees põrutab jetiga Inglismaalt Uus-Meremaale!

 (5)
Teel olles on väljakutseteks kindlasti ilmastikuolud ja haid
Teel olles on väljakutseteks kindlasti ilmastikuolud ja haidKaader klipist

Jett, mida paljud kindlasti ka skuutri nime all tunnevad, on pisike, ent väga kiire sõiduvahend. Just jetiga alustas lennukipiloodina elatist teeniv Jeremy Burfoot neli kuud ja 32 000 km kestvat teekonda Londonist oma kodumaale Aucklandi linna.

Burfoot on vist jetisõitu tõeliselt armunud, sest iga päev on plaanis sõita tervelt 12 tundi. „Idee tekkis sõpradega lõõpimisel ning jah, ma tean, et see on teie arvates idiootsus,“ naljatles mees oma ettevõtmist illustreerides. „Ka mina ütlesin esmalt oma sõbrale, kes selle mõttega välja tuli, et see peab küll üks tola olema, kes taolise megamatka ette võtab.“

Seiklushimuline mees on oma retke valmistatud ette juba kolm aastat ning soovib sellega tõmmata tähelepanu vähiravi probleemidele. Temaga liitub sel raskel teekonnal veel neli isikut, kelle jetid on ehitatud 250 liitri kütuse kandmiseks.

Reini ja Danube jõgesid mööda on kavas jõuda Vahamerre, sealt Suessi kanalit kaudu Punasesse merre ning sealt iidseid Araabia vürtsiteid pidi ikka kallast mööda Singapuri, kuhu jõudes murdub nende ees senine jettidega tehtud pikima reisi rekord – 18 400 km. Vaata lähemalt videost!

Aukartustäratava ürituse koduleht asub SIIN.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.