VIDEO: Lennusalga kopterite võimekuse tagaks Eestis asuv hinnaline varuosaladu

 (32)
Käimas on 300 lennutunni järgne neljanädalane hooldus
Käimas on 300 lennutunni järgne neljanädalane hooldusFoto: Siim Lõvi

Täna tuitvustati ajakirjanikele neid koptereid, millest viimasel ajal nõnda palju juttu on olnud. Miks need siis ei lenda ja miks neid lendama ei saagi? Miks on kolmest kopterist vaid üks lennukorras ning kas kuu aja pärast tekib lennusalgal ikkagi kuuajaline katkestus kopterivõimekuses? Vaata videot, kus lennusalga juht Allan Oksmann konkreetseid selgitusi jagab!

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) lennusalga kopteriparki kuulub kolm kopterit, millest kaks on hoolduses (üks Eestis kuuajalisel, teine aga Belgias mitmekuusel), üks töökorras. Viimasel tõrgub vaid vints, kahandades pinnaltpäästmise võimekust. Ent kui need kaks Agusta-Westland-139 tüüpi kopterit ka hooldustest välja saavad, ei saa nendega ikkagi lennata. Sest Brasiilias hiljuti juhtunud õnnetuse tõttu tuleb neil vahetada välja sabalabad, mida valmistajatehas ei suuda aga sugugi operatiivselt toota. Sama probleem on tegelikult kogu varuosandusega, sest juppe tuleb sageli üsna kaua oodata. Hea lahendus oleks 800 000 eurot maksev kohapealne varuosade ladu, millised on levinud ka meie naabritel. Allan Oksmann selgitab videos, milles asi. Sabalabadest räägib aga Alenksander Laamus, kes on lennusalgas lennutehnilise eskadrilli ülema ülesannetes.


Lennusalga kolmas kopter saab veel umbes sada tundi lennata, kuni peab ka kuuajalisse hooldusse minema. Hooldatakse koptereid siin samas Eestis koha peal, ent kui Agusta-Westlandidele pole selleks ajaks uusi sabalabasid saabunud, tuleb kopterilendude osas naabrite abile lootma jääda. Pidevat ümbermängimist ja planeerimist on lennunduses küllaga ja üks on eriti selge: kõik see on väga kallis, ent kriitilistel hetkedel on kopter sageli ainus päästerõngas. Hea on see, et tegelikult on ka hoolduses ja remondis seisvate kopterite argipäevdel ikkagi viimasel aastal olnud väljalendamise valmidus 95 % ehk vaid 20 päeval aastas pole olnud ühtegi kopterit võtta. Kavades on varuosalaole lisaks ka üks päris uus kopter hankida, mida Kuressaares valmivas baasis hoidma hakata saaks.

“Tähtis on mõista, et kui hoolduseid planeerime kopteritele selliselt, et oleks pidevalt tagatud päästevõimekus, siis rikkeid ei saa ette planeerida — samuti nagu ei ole võimalik ette näha tootjalt saabuvaid erakorralisi juhendeid lennuaja piiramise kohta. Väikse riigina, mil ka väike lennusalk, oleme kõigile sellistele olukordadele muidugi tundlikumad, kui mõni suurriik, kel võimalik soetada kümneid või sadu koptereid. Autoomanikud võivad siinkohal võrdluseks mõelda näiteks oma neljarattalisele sõbrale — auto korralise hoolduse üritab inimene ju ikka planeerida aega, mis ta liikumisi võimalikult vähe häiriks, samas kui rike või avarii on juba oma olemuselt prognoosimatud. Erinevus sõiduautost on muidugi esmalt see, et kaasaegse kopteri näol on tegemist kordi keerulisema masinavärgiga.”

“Teiseks aga võib autoomanik väiksema rikke korral otsustada, et sõidab sellele vaatamata mõned päevad veel ja teeb kriitiliselt olulised sõidud enne remonti ära. Lennusalga kopteri puhul selliseid kompromisse teha ei saa — lennuvahendit, mida kasutatakse inimeste päästmiseks tohime lendama lubada vaid siis, kui ta on täiesti ideaalses korra,” rääkis Oksmann.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.