VIDEO: Kõrgeim lend taaskasutuses: Boeing 747’st moodustatud villa!

 (4)
Algab elu lennuki tiibade all
Algab elu lennuki tiibade allKaader klipist

Maailma suurimaid lennukimürakaid Boeing 747 maksis uuena 200 miljonit dollarit. Teenistuse lõpetanud tiivulise eest küsiti aga vaid 35.000.- dollarit ning ühel taaskasutusest vaimustunud daamil tekkis mõte selle osadest kodu rajada. Vaata videost!

Alguses Pan Am’i ja lõpuks Tower Air’i kirjadega lennanud masin lammutati arhitekti juhendamisel lahti ning selle erinevaid elemente nagu tiivad, kokpit, keresektsioonid jm kasutati eraldi. Selle asemel, et lihtsalt lennukisse sisse kolida, projekteeris arhitekt David Hertz Francie Rehwaldile keskkonnasõbraliku, lihtsa ja valgusküllase villa, mille katusteks tiivad, magamistoa katuseks tiivulise sabastabilisaatorid, lennuki nina külalistemajaks jne.

Hoone tuli võtta registrisse ka FAAs ehk USA Lennuametis, et üle maja lendavad piloodid ei peaks seda eksikombel alla kukkunud lennukiks. Lammutatud Boeigu tükid saabusid osaliselt helikopteri küljes rippudes, ent suuremalt jaolt sõidutati need kohale mööda maanteid, mis selleks suleti. 35.000.- dollari eest sai daam tervelt 4,5 miljonit lennukitükikest, mis pidavat ka viimseni villas kasutusele minema.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.