VIDEO: Jaapanlased puhastavad ka 4-kordse maja kõrgusest lumest tee välja!

 (37)
Ekstreemsed teepuhastustööd suusakuurortis
Ekstreemsed teepuhastustööd suusakuurortisKaader klipist

Aga kuidas? Vaatepilt, mil käänulist ning täiesti puhast asfaldiriba ümbritsevad mitmekorruseliste majade kõrgused piinlikult sirged lumeseinad, paneb lihtsalt hämmastama. Iseäranis siit lumekaosele pigem alla vanduvalt maalt kaedes. Kuidas selline otse absurdne heakord saavutatakse?

Vastus on imelihtne: kasutatakse kogu kättesaadavat kaevetehnikat tavalistest ekskavaatoritest võimsate lumepuhurite ning väiksemate sahkadeni välja ning uputatakse terve see komplekt kangesse kannatlikkuse kastmesse. Ei kujuta ette, et keegi hakkaks Eestis tänavaid nii piinlikult puhtaks rookima, ent kui lumekiht ikka kümme meetrit paks, pole enam vist ka vahet ning võib selle viimase filigraanse lihvi ära anda, kui juba koristamiseks läks.

Klipi lõpust saad ka hea vihje, kuidas paksu lumme mattunud linna tingimustes muretumalt jalutada: tuleb taas kasutusele võtta räätsad! Need on punutud restid, mis kinnitatakse jalanõude alla, et jalajälg oleks oluliselt suurem ning iga samm ei lõppeks king sügavale lumme surumise ning külma lume säärde kogumisega. Milleks häbeneda, kui lumi lihtsalt asu ei anna? Räätsades inimesed linnapilti ilmestamas oleks ju täitsa meeleolukas, vaat' et vaimukas pilt.

Seotud lood:

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!