VIDEO: Igale autoostjale kaasa Kalašnikovi automaat!

 (16)
Max Motors jagab klientidele AK-47 automaate
Max Motors jagab klientidele AK-47 automaate---

USAs Missouri osariigis Butleri linnas tegutsev automüügifirma Max Motors käivitas kampaania, mil iga ostetud pikapiga saab kaasa automaatrelva AK-47. Ettevõtte jaoks on see juba teine taoline militaarne kampaania. Varemalt sai iga auto soetamisega ka väiksema käsirelva omanikuks.

Max Motorsi omanik Mark Muller selgitas CNNi uudistele ülimalt rahulikult, kuidas nende firma eelmise kampaaniaga kenasti rahule jäi - käsirelvade pakkumine tõi neile väga palju tähelepanu ning lõpuks müüsid nad 35 sõidukit rohkem kui oleksid seda ilma taolise ettevõtmiseta suutnud.

Uue kampaaniaga soovitakse kergitada tavapäraseid müüginumbreid aga juba saja võrra. Mulleri sõnul ei kavatse Max Motors siiski enda kauplusest 100 AK-47 automaati sisaldavat arsenali kujundada. Igaüks, kes nende poest meelepärase truck'i leiab, saab lihtsalt relvapoe kinkekaardi.

Max Motorsi moto on „God, guns, guts and American pickup trucks" ehk Jumal, relvad, vaprus ja USA pikapid. Miks Muller oma kliente niimoodi relvastab? Mehe sõnul olevat piirkond tänu metamfetamiini probleemile äärmiselt kriminogeenne, nii et üks korralik automaatrelv kuluvat igale kastiautoomanikule marjaks ära...