VIDEO: Hiina takistab elektriliste jalgrataste levikut

 (17)
Hiinlased eelistaksid elektrivelosid, sudus sumpav riik käsib neil aga load teha
Hiinlased eelistaksid elektrivelosid, sudus sumpav riik käsib neil aga load tehaKaader klipist

Hiina suured linnad vaevlevad pidevalt paksu sudu käes, mida tekitavad kivisöekatlamajad ja sisepõlemismootoriga sõidukid. Elanikkond on vaene ja liikleb jalgratastel, viimasel ajal aina rohkem elektrilistel, mille kasutamiseks sunnib valitsus aga luba taotlema. Vaata videost, kas seda on tõesti tarvis.

Kõne all on just suuremate mootoritega elektrilised jalgrattad, mis liiguvad juba mitukümmend kilomeetrit tunnis, vahendab Reuters. Juhilubade tegemisest pole aga keegi eriti huvitatud. Isegi need, kes täna tahaksid autost e-ratta selga istuda, ei julge ega taha sõidueksamile minna.

Hiinas toodab elektrijalgrattaid peaaegu 2000 ettevõtet. Igal aastal läheb kaubaks 21 miljonit e-ratast. Ettevõtjad pole valitsuse otsusega rahul, nähes selles hoopis mootorrattafirmade kaitsmist.

Nii Hiina Rahvavabariigile kui tervele maailmale oleks aga ometi ju õiglasem ning kasulikum kui suitsevaid masinaid elukeskkonnas vähemaks jääb. Taoline poliitika sunnib aga enamasti väikeseid e-rataste tootjaid pankrotti ega edenda mingilgi määral keskkonnasäästmist.