VIDEO | Fendt e100 Vario elektritraktor: revolutsiooniline, jah! Aga kas jõuab ka Eestisse?

 (17)

Fendt e100 Vario on esimene praktiline aku jõul töötav traktor, mida saab kasutada kogu tööpäeva jooksul ilma vajaduseta vahepeal laadida. Accelerista kirjutab, et kompakttraktoril on võimsust 50 kW ja see suudab tavaoludes 5 tundi katkestamatult töötada.

AGCO/Fendt on tegelnud põllumajandusmasinate elektrifitseerimisega juba aastaid. Välja on arendatud mitmeid praktilisi lahendusi elektrimootorite efektiivseks rakenduseks. Nüüd on järg elektritraktorite käes, mis suudavad töötada päev otsa, ilma, et neid vahpeal laadima peaks.

CO2 heitmete vähendamine on aktuaalne ka põllumajanduses. Mitmed põllumajandusettevõtted toodavad endale vajamineva energia taastuvenergiaallikatest, mida on oma tarbeks majanduslikult kasulik ka teha.

Suure mahutavusega akude tehnoloogia on ideaalne ka kompakttraktorite jaoks. Pidevalt kasvav vajadus vähendada nii müra kui ka heitmeid suunab siingi elektrisüsteemide väljaarendamist.

Kõige selle taustal on AGCO/Fendt toonud turule Fendt e100 Vario – praktilise täiselektrilise 50 kW võimsusega kompakttraktori, mis suudab tavatingimustes töötada kuni 5 tundi.

Loe edasi Acceleristast.