VIDEO: Elektriline chopper nagu kodumasin

 (20)
Smart Chopper on USA esimene elektriline custom
Smart Chopper on USA esimene elektriline custom---

Customi sõprade jaoks on nende uhkest ja erilisest masinast irduv metsik mörisev heli vähemalt sama oluline kui kogu teose visuaalne pool. Orange County Choppers ehitas aga elektrilise ja seega täiesti vaikse kaherattalise, mis meenutab veidi vallatuma disainiga külmikut.

Tegemist on samas esimese Ameerikas loodud elektrilise custom chopperiga. Selle tulekut juba kilomeetrite kaugusele kuulda pole. Valge seadme liikumist saadab vaid vaikne inin. Miljon dollarit maksnud ainueksemplari tellis ettevõttelt Siemens.

Firma sõnul tagab nende tehnika chopperi-luigele sõidukauguseks umbes 100 km ja tippkiiruseks kusagi 160 km/h. 110-voldisesse pistikusse ühendamise järel kulub täielikuks laadimiseks viis tundi. 220-voldises kuluvat selleks aga juba vaid tund.

Smart Chopperi 27 hj elektrimootori jõud juhitakse 10,5-tollisesse tagarattasse ühekäigulise sidurita ülekande abil. Mootorratas kaalub 160 kg. Teljevaheks teatati enam kui kolm meetrit ning esiratast embav kahvel on 45-kraadise nurga all.

Kogu ratta valgussüsteem toetub Siemensi tütarfirma Osram Sylvania LEDidele. Smart Chopper stardib nüüd üle-USA'lisele tuurile ja ikka selleks, et tuua ameeriklasi säästvale eluviisile lähemale, kasutades neile arusaadavat esteetikat ja märgisüsteemi.