VIDEO: Eestisse jõudsid Nissan GT-R’id!

 (24)
Esimesed Godzillad on Eestis kohal
Esimesed Godzillad on Eestis kohal---

Paar päeva tagasi saabusid Eestisse esimesed viis kodumaiste klientide tellitud Nissani sportautot GT-R, mis autohuvilistele tutvustamist ei vaja. Kokku vaatas parklaplatsilt vastu ligikaudu 6,5 miljonit krooni ning 2425 hobujõudu.

GT-R on märkimisväärne, kuna suudab tagatulesid näidata sellistele markidele nagu Ferrari, Porsche, Lamborghini ja Koenigsegg, makstes samas vaid murdosa nende superautode hinnast. Näiteks maksab kuulsa Nürburgringi rekorditabelis GT-R'ist all pool platseerunud Pagani Zonda F Ameerikas ligikaudu seitse miljonit krooni.

Hinna ja kvaliteedi suhe oli ilmselt ka põhjuseks, miks anti sel aastal Nissan GT-Rile aasta sportauto tiitel (2009 World Performance Car). Ühe auto hind on ligikaudu 1,3 miljonit krooni ning mootori võimsus 485 hobujõudu, mida on omakorda umbes sama palju kui viiel harilikul pereautol kapoti all.

Nissani sportauto lõi erialaringkondades laineid sellega, et seljatas mainitud Nürburgringil klassivalitseja Porsche 911 GT2 aja. Porsche seda uskuda ei tahtnud, väites, et tegu oli modifitseeritud autoga. Mõõduvõtust väljus võitjana siiski Nissan, olles parandanud ringiaega nüüdseks 7 minuti ja 26,7 sekundini, mis on Porsche omast 4,6 sekundi võrra kiirem.