VIDEO: Autod on nõrkadele, varsti võid hõljuki osta!

 (57)

Autod on nii vanamoodsad! USAs Californias tegutsev firma Aerofex esitles 2011. aastal oma põneva hõljuki ideed, mis sobib sõiduvahendiks ühele või kahele, või ka isejuhtivaks drooniks.

Hea uudis – hõljuk Aero-X ei jäänud helesiniseks unistuseks, vaid jõuab reaalselt müügile.

Tootja lubadusel leiab see aset 2017. aastal. Hinnaks saab 85 000 USA dollarit (ümmarguselt 62 000 eurot) ja kui tahate selle saada esimeste õnnelike hulgas, tehke 5000 dollarit deposiitmakseks.

Aerofexi sait lubab, et kui hõljuk osutub kokkuvõttes kallimaks ja ostja ei taha üle 85 000 maksta, võib ta ettemaksu-5000 tagasi saada. Diil!

Aero-X näeb välja ja käitub juhtimisel nagu tavaline mootorratas, aga hõljub umbes 3,65 m kõrgusel õhus ja liigub kuni 71 km/h.

Foto: tootja

Tippkiirus võiks olla suurem, aga tootja piiras seda kartusest, et uljad sõitjad hakkavad õnnetusi korraldama... Ohutus oli sõiduki disainimisel prioriteet.

Seotud lood:

Aero-X-i juhtimiseks pole (esialgu) vastavaid juhilube vaja, vähemalt USAs, kuna selle hõljumiskõrgus on piisavalt madal.

Ärge siiski lootke, et sellega suvaliselt ringilendamine probleeme ei tekita. Tootja soovitab hõljukit peamiselt offroad-seiklusteks ning ka politseinike või näiteks pargi- ja metsavahtide liikumisvahendiks.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.